Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie

Projekt "KROK W PRZYSZŁOŚĆ" 2015-2017

 

 

AKTUALNOŚCI:

Metamorfoza Abisynii

Utworzono dnia 28.03.2017


 

Ruszyła rewitalizacja tzw. Abisynii, czyli jednego z najbardziej zaniedbanych miejsc w Mikołowie. W planach są nie tylko remonty, ale i integracja mieszkańców.

Więcej informacji w radiu EXPRESS 92,3FM

czytaj dalej... na temat: Metamorfoza Abisynii

Mikołajki

Utworzono dnia 14.12.2016

W dniu 12.12.2016 w godz. 16.00-19.00 w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyło się spotkanie kulturalno - edukacyjnego pn. „Mikołajki” dla uczestników projektu i otoczenia uczestników projektu (dzieci) pt. „Krok w przyszłość”.

Spotkanie prowadzone było przez 6 osobowy zespół animatorów – św. Mikołaj, Śnieżynki oraz Elfy. Stworzona została atmosfera wspólnej zabawy - kształtowanie szacunku do tradycji i obrzędów - przybliżenie wiedzy o zimie oraz tradycjach i zwyczajach mikołajkowych poprzez gawędę, śpiew, rozwiązywanie zagadek tematycznych oraz udział w konkursach i zabawach - kształtowanie nawyku kulturalnej zabawy Każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami, dyplom uczestnictwa i miało okazję na zrobienie zdjęcia z św. Mikołajem.

czytaj dalej... na temat: Mikołajki

KROK W PRZYSZŁOŚĆ

Utworzono dnia 01.12.2015

Logo Unii Europiejskiej

W trakcie trzymiesięcznej realizacji projektu „KROK W PRZYSZŁOŚĆ” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego do końca miesiąca listopada 2015 roku zrekrutowano osoby chętne, zainteresowane uczestniczeniem w projekcie. Rekrutacja dotyczyła grupy osób bezrobotnych  i  grupy opiekuńczo – wychowawczej chcących poprawić swoją sytuację życiową.

 

czytaj dalej... na temat: KROK W PRZYSZŁOŚĆ

KROK W PRZYSZŁOŚĆ

Utworzono dnia 13.10.2015

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie zaprasza osoby chętne do udziału w projekcie „KROK W PRZYSZŁOŚĆ w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Poszukujemy osób bezrobotnych, nieaktywnych  zawodowo chcących poprawić swoją sytuację życiową, będącymi mieszkańcami gminy Mikołów.

Poszukujemy 80 osób w tym 43 kobiety i 37 mężczyzn, chętnych do podjęcia aktywności w podnoszeniu kwalifikacji społecznych, zdrowotnych, edukacyjnych oraz zawodowych.  Udział w projekcie jest bezpłatny

Uczestnicy projektu zostaną podzieleni na grupy, w celu dostosowania wsparcia do  indywidualnych potrzeb każdego uczestnika projektu, będą mogli skorzystać z różnorodnych form w postaci  zajęć grupowych i indywidualnych. Wybór formy wsparcia będzie poprzedzony dogłębną analizą potrzeb dokonaną wspólnie z doradca zawodowym i psychologiem. Podejmowane działania będą miały charakter kompleksowy.

czytaj dalej... na temat: KROK W PRZYSZŁOŚĆ

ZAŁĄCZNIKI:

 telefon zaufania

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Pomoc dla Ukrainy

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych