Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie

Projekt "Postaw na lepsze jutro" 2016 - 2018

AKTUALNOŚCI:

Rekrutacja do Klubu Młodzieżowego

Utworzono dnia 24.07.2018

Półkolonie 2018

Utworzono dnia 29.06.2018

Postaw na lepsze jurto

Utworzono dnia 15.06.2016

Logo Unii Europiejskiej

Projekt pt. "Postaw na lepsze jutro" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 dla osi priorytetowej IX Włączenie społeczne dla działania 9.2 poddziałania 9.2.5. Kwota dofinansowania - 476 838,90 PLN.

czytaj dalej... na temat: Postaw na lepsze jurto

Półkolonie sierpień

Utworzono dnia 07.08.2017

Sierpień rozpoczął się słonecznie i upalnie. Temperatury powyżej 30 stopni sprawiły, że niemal cały tydzień uczestnicy spędzili chłodząc się w basenie na otwartym kąpielisku. W ramach zajęć ekspresji ruchowej projektu „Postaw na lepsze jutro” odbył się kurs gorącego tańca Salsa Latino, a na zajęciach kulinarnych robiono słodkie torciki waflowe. Ponadto w ramach Dnia Wycieczkowego odbył się wyjazd do Multikina w Tychach na film animowany pt.: „Kapitan Majtas”. 

czytaj dalej... na temat: Półkolonie sierpień

Klub młodzieżowy

Utworzono dnia 07.08.2017

W Klubie Młodzieżowym w ramach „Projektu postaw na lepsze jutro” wakacje w pełni. Korzystając ze słonecznej pogody i upragnionej przerwy od zajęć szkolnych, spędzamy aktywnie czas, zwiedzając ciekawe miejsca. W ubiegłym tygodniu uczestnicy odwiedzili katowicki „Laser House”, gdzie mieli okazję porozwijać swoją wyobraźnię (oraz kondycję, gdyż bieganie w kosmicznym labiryncie zajęło nam prawie pół godziny). Następnie złożyli wizytę katowickiej kawiarni z grami planszowymi „Ludiversum”, gdzie rozwijali jeden z ulubionych przez Klubowiczów sposobów na spędzanie czasu wolnego (a było z czego wybierać, gdyż „Ludiversum” udostępnia wiele tytułów ciekawych, rozwijających planszówek). Z kolejną wycieczką udali się do Śląskiego Wesołego Miasteczka „Legendia” - śmiechu, zabawy i mrożących krew w żyłach przeżyć na odnowionych atrakcjach było bez liku. 

czytaj dalej... na temat: Klub młodzieżowy

Ostatni tydzień lipca

Utworzono dnia 31.07.2017

Ostatni tydzień lipca obfitował w wiele atrakcji, dzięki którym nikt się nie nudził. W ramach zajęć ekspresji ruchowej projektu „Postaw na lepsze jutro” odbył się turniej sportowy, w którym pięć drużyn rywalizowało o wspaniałe, słodkie nagrody. Zajęcia artystyczne tym razem przyniosły nowe, ciekawe doświadczenie – podopieczni placówki uczyli się wykorzystywać aparat fotograficzny do tworzenia niesamowitych obrazów malowanych światłem. Dzień wycieczkowy uczestnicy spędzili zwiedzając Palmiarnię w Gliwicach oraz bawiąc się w pięknym parku im. Fryderyka Chopina. Ponadto placówkę odwiedzili policjanci z mikołowskiej komendy, którzy wytłumaczyli dzieciom i młodzieży zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. 

czytaj dalej... na temat: Ostatni tydzień lipca

 telefon zaufania

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Pomoc dla Ukrainy

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych