Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie

"Program Aktywności Lokalnej na Rynku"

W dniu 21.09.2020 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Programu Aktywności Lokalnej na Rynku zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie. Uczestnicy spotkali się w Domku Harcerskim w Mikołowie. Spotkanie miało charakter informacyjno-organizacyjny, uczestnikom przedstawiono ramy działania Programu oraz przybliżono możliwe działania. W toczącej się dyskusji omówiono możliwe ścieżki rozwoju i naszkicowano wstępne propozycje skierowane do mieszkańców.

Osoby zainteresowane wspólną aktywnością zapraszamy do kontaktu.

Program Aktywności Lokalnej na Rynku skierowany jest do mieszkańców Rynku i okolic. Wsparciem o charakterze społeczno-edukacyjnym planuje się objąć 16 uczestników/uczestniczek wraz z otoczeniem. Głównym celem Programu jest podniesienie poziomu aktywności mieszkańców w celu poprawy sytuacji osobistej i integracji lokalnej społeczności oraz poprawa jakości życia rodzin.

AKTUALNOŚCI:

Program wsparcia społeczności lokalnych

Utworzono dnia 13.11.2020

„Poznajmy się”

Utworzono dnia 26.10.2020

W dniu 20.10.2020 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach Programu Aktywności Lokalnej na Rynku. Spotkanie zorganizowano pod hasłem: „Poznajmy się”.

Mieszkańcy Rynku i okolic wraz z uczestnikami Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie mieli możliwość zapoznania się, a ponadto porozmawiania o problemach dotyczących społeczności lokalnej zamieszkującej ten teren. Podczas toczącej się dyskusji po raz kolejny przybliżono uczestnikom idee PAL i naszkicowano ramy jego działania. Pokazano sposób pracy na przykładzie toczącego się od lat PAL na ulicy Młyńskiej w Mikołowie. Uczestnicy przedstawili własne wizje rozwoju, pomysły jak również obawy dotyczące realizacji PAL na Rynku. Ponadto dzięki spotkaniu można było pokazać społeczności lokalnej zrewitalizowaną kamienicę oraz zaprezentować nowe miejsce spotkań.

czytaj dalej... na temat: „Poznajmy się”

 telefon zaufania

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Pomoc dla Ukrainy

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych