Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie

Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy – GMINA MIKOŁÓW


W minionym tygodniu uczestnicy projektu mieli okazję brać udział w warsztatach leśnych, prowadzonych przez pasjonatkę wszystkiego co z lasem związane- leśną przewodniczkę. Nasi uczestnicy wspólnie spędzając czas odkrywali las wszystkimi zmysłami, zaś leśne aktywności budowały bliskie relacje z przyrodą i naturą. Zmienna pogoda w tygodniu pozwoliła odkryć las w deszczu jak i w słońcu.

Poniżej relacja z niedzielnych warsztatów. Zapraszamy też na relację Pani Ani - leśnej przewodniczki.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=260493369662895&set=pcb.260493439662888

 


 


W dniu wczorajszym (30.03.2023 r.) grupa uczestników projektu brała udział w warsztatach z zakresu pomocy przedmedycznej. W trakcie niezwykle aktywnych zajęć mieli okazję przećwiczyć i od razu sprawdzić umiejętności oraz wiedzę przekazaną przez osobę prowadzącą. Poniżej przedstawiamy relację z wydarzenia.

 

Jednocześnie informujemy, że uczestnicy nadal korzystają z różnych form wsparcia. W marcu rozpoczęły się zajęcia w ramach warsztatów rozwojowych dla rodziców/opiekunów. W marcu też dzieci zakończyły udział w warsztatach rozwojowych, które organizowane były dla nich od stycznia. Serdecznie dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia za kreatywność i zaangażowanie. Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

https://www.facebook.com/CeTiRSkarb/photos/pcb.6044560485627462/6044560288960815/?locale=pl_PL

 


Zapraszamy do zapoznania się z poniższą fotorelacją z realizacji projektu.. W marcu br. Uczestnicy projektu rozpoczęli udział w zajęciach z zakresu samoobrony, warsztatach z zakresu kompetencji rodzicielskich. W dalszym ciągu korzystają ze wsparcia w formie pomocy psychologicznej, prawnej, korepetycji, dzieci uczęszczają na warsztaty rozwojowe, ponadto zainteresowane osoby uczestniczą w kursie języka polskiego.

 

 

 


 

Poniżej przedstawiamy fotorelację z zajęć ogólnorozwojowych, w których udział biorą dzieci – uczestnicy projektu „Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy – GMINA MIKOŁÓW”.  Dzieci w sobotnie przedpołudnia uczestniczą w grupowych zajęciach, w trakcie których mają okazję kreatywnie spędzać czas, zaś  podejmowane w trakcie zajęć aktywności wspierają ich rozwój.

 

Ponadto przedstawiamy również relację z kursu języka polskiego zorganizowanego w ramach projektu. Osoby zainteresowane rozwojem swoich umiejętności językowych regularnie uczestniczą w zajęciach z zakresu nauki języka polskiego. Jednocześnie zapewniana jest opieka wraz z zajęciami dzieciom, które przychodzą na zajęcia z rodzicami/opiekunami.


Informujemy, że w ramach projektu „Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy – GMINA MIKOŁÓW” odbywają się zajęcia rozwojowe dla dzieci. Dwie grupy dzieci z końcem stycznia rozpoczęły udział w zajęciach w szczególności z elementami treningu umiejętności społecznych. Zajęcia mają charakter kreatywno-rozwojowy. Mają też na celu wspieranie rozwoju, pobudzanie rozwoju małej i dużej motoryki, mowy, orientacji w schemacie ciała i przestrzeni, a także koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Ponadto uczestnicy projektu mają możliwość skorzystania z porad prawnych, które dostępne są na terenie tutejszego Ośrodka. Od grudnia 2022 r. dzieci potrzebujące wsparcia korzystają z korepetycji przedmiotowych (m.in. język angielski, fizyka, chemia, język polski). W dalszym ciągu kontynuowana jest pomoc psychologiczna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Poniżej relacja z festynu, który odbył się w ramach realizowanego projektu:

https://mops.mikolow.eu/n,festyn-rodzinny

https://www.facebook.com/photo/?fbid=469037435270500&set=pcb.469079631932947

 


 

 telefon zaufania

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Pomoc dla Ukrainy

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych